Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0121M4-16.000F09HPNNK
Part No.:
0121M4-16.000F09HPNNK
Description:
crystal, 2016, 4pads, 16MHz, 9pF
Comments
0121M4-16.000F09HPNNK Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)