Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0121M4-16.000F12DTNLK
Part No.:
0121M4-16.000F12DTNLK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0121M4-16.000F12DTNLK.pdf
Description:
CRYSTAL 16MHZ 12PF SMD
Comments
0121M4-16.000F12DTNLK Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)