Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0122M4-16.000F10DTLJK
Part No.:
0122M4-16.000F10DTLJK
Description:
crystal,2520,4pads, 16MHz,10pF,
Comments
0122M4-16.000F10DTLJK Specifications
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)