Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0122M4-26.000F09DTNNK
Part No.:
0122M4-26.000F09DTNNK
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0122M4-26.000F09DTNNK.pdf
Description:
CRYSTAL 26MHZ 9PF SMD
Comments
0122M4-26.000F09DTNNK Specifications
Frequency:
26 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)