Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0122M4-40.000F08HPNNK
Part No.:
0122M4-40.000F08HPNNK
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0122M4-40.000F08HPNNK.pdf
Description:
2520 40MHz 8pF +/-10ppm -20-70 +
Comments
0122M4-40.000F08HPNNK Specifications
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
45 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)