Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-13000F12DTNJK
Part No.:
0132M4-13000F12DTNJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-13000F12DTNJK.pdf
Description:
CRYSTAL 13.000MHZ 12PF SMD
Comments
0132M4-13000F12DTNJK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
0132M4
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)