Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-27.120F12DTNJK
Part No.:
0132M4-27.120F12DTNJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-27.120F12DTNJK.pdf
Description:
CRYSTAL,3225, 27.120MHZ,12PF,10
Comments
0132M4-27.120F12DTNJK Specifications
Frequency:
27.12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)