Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-28.63636F18DTNJK
Part No.:
0132M4-28.63636F18DTNJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-28.63636F18DTNJK.pdf
Description:
CRYSTAL 28.63636MHZ 18PF SMD
Comments
0132M4-28.63636F18DTNJK Specifications
Frequency:
28.63636 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)