Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-40.000F12DWNLK
Part No.:
0132M4-40.000F12DWNLK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-40.000F12DWNLK.pdf
Description:
3225 40MHz 12pF +/-10ppm -40-105
Comments
0132M4-40.000F12DWNLK Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
33 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)