Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-40.000F12FTNNK
Part No.:
0132M4-40.000F12FTNNK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-40.000F12FTNNK.pdf
Description:
3225,40MHZ,12PF,+/-10PPM,-30-85,
Comments
0132M4-40.000F12FTNNK Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
33 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)