Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-40.000F18DTLJK
Part No.:
0132M4-40.000F18DTLJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-40.000F18DTLJK.pdf
Description:
3225 40MHz 18pF +/-20ppm -40-85
Comments
0132M4-40.000F18DTLJK Specifications
Frequency:
40 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
33 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)