Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-8000F18DZNGK
Part No.:
0132M4-8000F18DZNGK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-8000F18DZNGK.pdf
Description:
CRYSTAL 8MHZ 18PF SMD
Comments
0132M4-8000F18DZNGK Specifications
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)