Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0132M4-8.000F20AZNAK
Part No.:
0132M4-8.000F20AZNAK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0132M4-8.000F20AZNAK.pdf
Description:
CRYSTAL,3225, 8MHZ,20PF,10PPM,
Comments
0132M4-8.000F20AZNAK Specifications
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
200 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)