Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153G2-25.000F10DTJJK
Part No.:
0153G2-25.000F10DTJJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153G2-25.000F10DTJJK.pdf
Description:
5032 2pin glass 25MHz 10pF +/-30
Comments
0153G2-25.000F10DTJJK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
0153G2
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)