Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153G2-25.000F12DTNLK
Part No.:
0153G2-25.000F12DTNLK
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153G2-25.000F12DTNLK.pdf
Description:
5032 2pin glass 25MHz 12pF +/-10
Comments
0153G2-25.000F12DTNLK Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)