Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153G2-25.000F16DTLJK
Part No.:
0153G2-25.000F16DTLJK
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153G2-25.000F16DTLJK.pdf
Description:
5032 25MHz 16pF +/-20ppm -40-85C
Comments
0153G2-25.000F16DTLJK Specifications
Packaging:
Strip
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)