Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153M4-12.000F18DTNJK
Part No.:
0153M4-12.000F18DTNJK
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153M4-12.000F18DTNJK.pdf
Description:
CRYSTAL 12MHz 18PF SMD
Comments
0153M4-12.000F18DTNJK Specifications
Series:
0153M4
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)