Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153M4-24.000F20NJDTK
Part No.:
0153M4-24.000F20NJDTK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153M4-24.000F20NJDTK.pdf
Description:
5032,24MHz,20pf,+/-10ppm,-40-85,
Comments
0153M4-24.000F20NJDTK Specifications
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.028" (0.70mm)