Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153M4-8.000F18HPLJK
Part No.:
0153M4-8.000F18HPLJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153M4-8.000F18HPLJK.pdf
Description:
5032 8MHz 18pF +/-20ppm -20-70 +
Comments
0153M4-8.000F18HPLJK Specifications
Packaging:
Strip
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)