Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153M4-8.000F22HTNJK
Part No.:
0153M4-8.000F22HTNJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153M4-8.000F22HTNJK.pdf
Description:
5032 8MHz 22pF +/-10ppm -20-85 +
Comments
0153M4-8.000F22HTNJK Specifications
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
22pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)