Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0153M4-8.192F15DTNJK
Part No.:
0153M4-8.192F15DTNJK
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0153M4-8.192F15DTNJK.pdf
Description:
5032 8.192MHz 15pF +/-10ppm -40-
Comments
0153M4-8.192F15DTNJK Specifications
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)