Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 0163G2-8.000F20DTNLK
Part No.:
0163G2-8.000F20DTNLK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
2-SMD, No Lead
Description:
60358MHZ20PF,/-10PPM,-40-85 ,
Comments
0163G2-8.000F20DTNLK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
0163G2
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
8 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
55 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)