Littelfuse Inc. 0325001.H
Part No.:
0325001.H
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0325001.H.pdf
Description:
FUSE CERAMIC 1A 250VAC 3AB 3AG
Comments
0325001.H Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Series:
325
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Through Hole
Fuse Type:
Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):
1 A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
Response Time:
Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:
100A
Melting I²t:
16.3
Approval Agency:
CSA, UL
Operating Temperature:
Color:
Size / Dimension:
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)