Sumida America Components Inc. 0412CDMCCDS-3R3MC
Part No.:
0412CDMCCDS-3R3MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0412CDMCCDS-3R3MC.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.1A 140MOHM SMD
Comments
0412CDMCCDS-3R3MC Specifications
Series:
0412CDMCC/DS
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)