Sumida America Components Inc. 0412CDMCCDS-4R7MC
Part No.:
0412CDMCCDS-4R7MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED0412CDMCCDS-4R7MC.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.8A 195MOHM SMD
Comments
0412CDMCCDS-4R7MC Specifications
Series:
0412CDMC/DS
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
DC Resistance (DCR):
195mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)