Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049S2-12.000F16HPJJK
Part No.:
049S2-12.000F16HPJJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49S 2-SMD
Description:
HC-49SMD, 12MHz,16pF, 30ppm,-20~
Comments
049S2-12.000F16HPJJK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
049SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)