Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049S2-6.000F16HPJJK
Part No.:
049S2-6.000F16HPJJK
Description:
HC-69SMD, 6MHz, 16pF,30ppm, -20~
Comments
049S2-6.000F16HPJJK Specifications
Frequency:
6 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)