Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049S2-6.5536F10DTNJK
Part No.:
049S2-6.5536F10DTNJK
Description:
HC-49S,6.5536MHZ,10PF+/-10PPM-
Comments
049S2-6.5536F10DTNJK Specifications
Frequency:
6.5536 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)