Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049S2-7.680F18DTLJK
Part No.:
049S2-7.680F18DTLJK
Description:
crystal,HC-49SMD,7.680MHz,18pF,
Comments
049S2-7.680F18DTLJK Specifications
Frequency:
7.68 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
65 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)