Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-11.0592F20HPLLK
Part No.:
049SS2-11.0592F20HPLLK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-11.0592F20HPLLK.pdf
Description:
CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
Comments
049SS2-11.0592F20HPLLK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
049SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
11.0592 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)