Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-12.288F20HPJJK
Part No.:
049SS2-12.288F20HPJJK
Package:
HC-49S 2-SMD
Description:
HC-49SMD,12.288MHz, 20pF, 30ppm,
Comments
049SS2-12.288F20HPJJK Specifications
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Frequency:
12.288 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
12.3pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)