Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-14.7456F18DTNJK
Part No.:
049SS2-14.7456F18DTNJK
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-14.7456F18DTNJK.pdf
Description:
HC-49SMD 2pin 14.7456MHz 18pF +/
Comments
049SS2-14.7456F18DTNJK Specifications
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Strip
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
28 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)