Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-25.000F18DTLJK
Part No.:
049SS2-25.000F18DTLJK
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-25.000F18DTLJK.pdf
Description:
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMD
Comments
049SS2-25.000F18DTLJK Specifications
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 kOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)