Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-27.000F20HPLLK
Part No.:
049SS2-27.000F20HPLLK
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-27.000F20HPLLK.pdf
Description:
HC-49SMD 2pin 27MHz 20pF +/-20pp
Comments
049SS2-27.000F20HPLLK Specifications
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Strip
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
18 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)