Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-3.579545F15DTNJK
Part No.:
049SS2-3.579545F15DTNJK
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-3.579545F15DTNJK.pdf
Description:
HC-49SMD,2pin,3.579545MHz,15pF,+
Comments
049SS2-3.579545F15DTNJK Specifications
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Frequency:
3.579545 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
15pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)