Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-4.000F18DZJAK
Part No.:
049SS2-4.000F18DZJAK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49S 2-SMD
Description:
HC-49SMD,4.000MHz, 18pF, 30ppm,
Comments
049SS2-4.000F18DZJAK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
049SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
4 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)