Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-4.9152F18DTLLK
Part No.:
049SS2-4.9152F18DTLLK
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-4.9152F18DTLLK.pdf
Description:
HC-49SMD 2pin 4.9152MHz 18pF +/-
Comments
049SS2-4.9152F18DTLLK Specifications
Series:
049SS2
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Strip
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)