Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS2-4.9152F20DTLJK
Part No.:
049SS2-4.9152F20DTLJK
Package:
HC-49S 2-SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS2-4.9152F20DTLJK.pdf
Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF SMD
Comments
049SS2-4.9152F20DTLJK Specifications
Series:
049SS2
Package/Case:
HC-49S 2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
4.9152 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)