Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SS3-8.000F12DTNJK
Part No.:
049SS3-8.000F12DTNJK
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SS3-8.000F12DTNJK.pdf
Description:
HC-49SMD/3pin 8MHz 12pF +/-10ppm
Comments
049SS3-8.000F12DTNJK Specifications
Series:
049SS3
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Strip
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
55 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)