Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049SSH-6.000F20DTLJ-H50GK
Part No.:
049SSH-6.000F20DTLJ-H50GK
Package:
HC-49SMD
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049SSH-6.000F20DTLJ-H50GK.pdf
Description:
49SMD-4PAD 6MHz 20pF +/-20ppm -4
Comments
049SSH-6.000F20DTLJ-H50GK Specifications
Series:
049SSH
Package/Case:
HC-49SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
18 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)