Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-12.288F20DTLLK
Part No.:
049ST2-12.288F20DTLLK
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-12.288F20DTLLK.pdf
Description:
HC-49S, 12.288MHZ,20PF, 20PPM,
Comments
049ST2-12.288F20DTLLK Specifications
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Frequency:
12.288 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
35 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)