Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-16000F18DTLJK
Part No.:
049ST2-16000F18DTLJK
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-16000F18DTLJK.pdf
Description:
HC-49S 16MHz 18pF +/-20ppm -40-8
Comments
049ST2-16000F18DTLJK Specifications
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Bulk
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
28 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)