Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-25.000F16DTNJK
Part No.:
049ST2-25.000F16DTNJK
Package:
2-SMD, Flat Lead
Description:
HC-49SMD, 25MHz, 16pF, 10ppm, -4
Comments
049ST2-25.000F16DTNJK Specifications
Package/Case:
2-SMD, Flat Lead
Packaging:
Retail Package
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
18 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.433" L x 0.181" W (11.00mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)