Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-25.000F20DTLJK
Part No.:
049ST2-25.000F20DTLJK
Package:
HC-49/US
Description:
HC-49S,25MHZ,20PF,+/-20PPM,-40-8
Comments
049ST2-25.000F20DTLJK Specifications
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
18 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)