Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-25000F20DTLJK
Part No.:
049ST2-25000F20DTLJK
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-25000F20DTLJK.pdf
Description:
CRYSTAL 25MHZ 20PF TH
Comments
049ST2-25000F20DTLJK Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
049ST2
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
20 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)