Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-3.579545F18DTNJK
Part No.:
049ST2-3.579545F18DTNJK
Package:
HC-49S
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-3.579545F18DTNJK.pdf
Description:
HC-49S/2pin 3.579545MHz 18pF +/-
Comments
049ST2-3.579545F18DTNJK Specifications
Package/Case:
HC-49S
Packaging:
Bulk
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.449" L x 0.181" W (11.40mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)