Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-3.579545F20DTNJK
Part No.:
049ST2-3.579545F20DTNJK
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-3.579545F20DTNJK.pdf
Description:
CRYSTAL 3.579545MHZ 20PF TH
Comments
049ST2-3.579545F20DTNJK Specifications
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Frequency:
3.579545 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
120 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)