Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-4.000F16DTJJK
Part No.:
049ST2-4.000F16DTJJK
Package:
HC-49/US - 3 Lead
Description:
HC-49SMD, 4MHZ, 16PF30PPM, -40~
Comments
049ST2-4.000F16DTJJK Specifications
Package/Case:
HC-49/US - 3 Lead
Packaging:
Retail Package
Frequency:
4 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)