Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-4.000F16DWJAK
Part No.:
049ST2-4.000F16DWJAK
Package:
HC-49/US - 3 Lead
Description:
HC-49SMD, 4MHz, 16pF,30ppm, -40~
Comments
049ST2-4.000F16DWJAK Specifications
Package/Case:
HC-49/US - 3 Lead
Packaging:
Retail Package
Frequency:
4 MHz
Frequency Stability:
±100ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)