Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd 049ST2-4.000F18DTLJK
Part No.:
049ST2-4.000F18DTLJK
Package:
HC-49/US
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITED049ST2-4.000F18DTLJK.pdf
Description:
CRYSTAL 4MHZ 18PF THOUGH HOLE
Comments
049ST2-4.000F18DTLJK Specifications
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
4 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
90 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)